Fotovoltika pre domácnosti.

Rozhodnutie či šetríte alebo zarábate peniaze na fotovoltike je len na Vás, môžete sa rozhodnúť kedy chcete neskôr alebo aj teraz ako väčšina našich zákazníkov. Každopádne sa rozhodnete správne a určite spravíte ten správny krok.

Ak vás skutočne zaujíma úspora peňazí, ktorú Vám dokáže fotovoltika priniesť, napíšte nám správu a dostanete efektívne vypočítaný návrh riešenia na kľúč aj s tým za aký čas sa vám vráti celá vaša investícia.


Pre časopis DAIBAU sme na požiadanie písali príspevok do článku o fotovoltike, ktorý si môžete pozrieť na tomto odkaze: 

https://www.daibau.sk/clanok/196/fotovolticka_fotovoltaicka_elektraren_so_solarnymi_clankami#elektro...Uvažujete o fotovoltike ?

Máte otázky ohľadom fotovoltiky ? Tu nájdete odpovede na najčastejšie kladené otázky. 
Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, neváhajte nás kontaktovať.

Aká je výška dotácie a kedy je správny čas na dotáciu ?


Výšku dotácie môžete mať v maximálnej hodnote 1500€. Slovenská legislatíva spojená s fotovoltickými systémami sa stále mení a je správne využiť dotáciu vo svoj prospech v ten správny čas, keď je aktuálne  ponúkaná aj pre domácnosti.

Aká je návratnosť FVE ?

Ak je celý systém zosúladený a navrhnutý správne, v tom prípade návratnosť vašej fotovoltiky môže byť už od 5 až 7 rokov pri aktuálnej cene elektriny z mája 2022 pre domácnosti. Ohlásené 100%-né navyšovanie cien vám návratnosť opäť skráti.

Čo potrebujem na to, aby som si
mohol zriadiť a užívať fotovoltiku ?

Potrebujete vedieť, či máte dostatok miesta na streche pre dostatočné rozloženie panelov. A to čo je ešte dôležitejšie je vaša ročná spotreba elektrickej energie. Podľa toho vám vypočítame vhodnú veľkosť fotovoltického systému.

Budem vedieť koľko mi fotovoltika vyrába ?

Áno, pretože inštalujeme meniče, ktoré vám vo vašom smartfóne presne ukážu koľko elektrickej energie vám fotovoltika v čase vyrába, a aj koľko energie ste spotrebovali.

Môžem mať virtuálnu batériu a v čom je to pre mňa výhodné ?

Áno, môžete a znamená to, že ak práve nie ste doma a fotovoltika vám vyrába elektrickú energiu, ktorú nespotrebujete, tak ju posiela do siete. Následne, keď prídete domov si ju vezmete na vlastnú spotrebu. Tu musíme spomenúť, že spätnú distribúciu si hradíte vy, keďže na to využívate distribučnú sieť. Virtuálnou batériou si skracujete návratnosť celého systému. Orientačná cena spätnej distribúcie je 0,06 centu za kWh.

Potrebujem upraviť aj elektroinštaláciu ?

Úpravu elektroinštalácie robíme iba po dohode. Kabeláž trasujeme v lištách po povrchu. Pre fotovoltiku potrebujeme doplniť základné ochranné a istiace prvky. Chrániť prepätie na oboch stranách systému, aby zapojenie fotovoltiky do siete vyhovovalo aktuálnej norme.

Prečo investovať do fotovoltiky ?

Ako sa cítite, keď musíte platiť účet za elektriku? Nie je to príjemné, však? A aké to je, ak peniaze prichádzajú k vám alebo prijímate peniaze ? Zrejme aj vy ako väčšina populácie to vníma pozitívne, že áno. Fotovoltika pracuje pre vás a prináša vám peniaze v podobe vyrobenej elektrickej energie. Pridajte sa k tým, ktorý fotovoltiku už využívajú pretože porozumeli tomu že nemôžu nič stratiť, iba získať.

mnohí už získali
  • Zníženie účtu za elektrinu
  • Ekologické riešenie pre svoje bývanie
  • Prilepšenie si do rodinného rozpočtu
  • Vlastnú výrobu elektrickej energie
  • Sebestačnosť