Najčastejšie otázky

Môžem získať dotáciu?

Áno, ak ste domácnosť alebo firma a je aktuálne k dispozíci otvorená výzva na dotácie získate finannčný príspevok. Poradíme a nasmerujeme Vás ako na to.

Kto žiada o dotáciu?

O dotáciu žiada objednávateľ fotovoltiky tý následne vyplatený realizátotovi fotovoltického zariadenia. S vypísaním žiadosti Vám pomôžeme.

Oplatí sa mi fotovoltika z pohľadu návratnosti?

Záleží na tom, akú máte vysokú spotrebu elektrickej energie a kedy ju najviac využívate. SET Najlacnejšia fotovoltika je zložený tak aby bola Vaša investícia čo najskr splatená. 

Budem vedieť fungovať aj pri výpadku elektrickej energie?

Áno pokiaľ bude Váš fotovoltický systém obsahovať aj batérie. Batérie Vám dokážu utiahnúť bežný chod domácnosti na niekoľko hodín.

Koľko vyrobím v zime?

Presný výpočet Vám dodáme k objednanej fotovoltike. V zimnom období fotovoltika vyrába od 20-30% zo svojho maximálneho potenciálu.

Pomôžete mi s administratívou?

Služby a administratívne úkony si vytiete doobjednať k fotovoltickým setom. Sledujeme a máme prehľad aké aktuálne zákony sa viažu na legálne spustenie fotovoltického zariadenia.

Ako je to s výmenou elektromera?

V prípade potreby Vám zabepečíme bezplatnú výmenu elektromera tak aby ste následne mohli využiť viac úspory s virtuálnou batériou.

Zvyšujú optimizéry výkon fotovoltiky?

Optimizéry majú zmysel ak by Vám vaše penely neustále niečo zatieňovalo. Môže to byť komín na streche alebo strom, prípadne vyšia susedná nehnutelnosť.

Budem vedeť koľo vyrobím?

Áno v prípade že budete mať k fotovoltike meracie zariadenie (smartmeter) ktoré bude uložené na prívode. Môže byť inštalované na hlavnom prívode v rozvodoch do domu alebo v elektrickej prípojke (elektrické hodiny).