Máte rodinný dom a chceli by ste vedieť presnú cenu fotovoltiky?

Na stránke Fotonu sa dozviete všeobecné množstvo informácií, ale pokiaľ nechcete strácať čas, pošlite nám rovno Váš kontakt a spätne Vás kontaktujeme a nájdeme vhodné riešenie pre Vás, v tej najlepšej cene.


Inštaláciu panelov môžete mať už do 30 dní na vašej streche.
 • Fotovoltika na kľúč
 • Administratíva
 • Dotácie
 • Realizácia

Poraďte sa s vyškoleným technikom a expertom na fotovoltiku priamo u Vás.

Nikto nechce strácať čas, preto sa zastavíme u Vás, aby ste sa mohli poradiť o tom, ktoré riešenie z fotovoltických systémov je pre Vás vhodné. Prijali by ste niekoho, kto Vám poradí a z fotovoltiky vyťaží maximum? Využite svoj čas efektívnejšie a nestrácajte ho zbytočným hľadaním, kto by Vám to celé zabezpečil. Okrem iného je dobré mať istotu, že ste si vybrali správne a vybrané komponenty sú tie najkvalitnejšie v tej najlepšej cene. Už na začiatku sa dozviete kompletný rozpis prác, služieb a ceny komponentov, ktoré sú potrebné na realizáciu fotovoltického systému. A treba si uvedomiť, že kým váhate a svieti slnko tak strácate elektrinu, ktorú ste už mohli na streche vyrábať.

1. krok - Najdôležitejší je začiatok.

Ak Vám nejde informatívne iba o cenu, ale máte skutočný záujem, tak pre presnú cenovú kalkuláciu potrebujete mať vstupnú obhliadku technikom. Veď, ako Vám niekto môže dať výslednú cenu, keď ani nevie, čo ho tam čaká.

2. krok - Projekt a technické riešenie.

Pred samotnou realizáciou Vám firma má zabezpečiť projekt s analýzou a výpočtom návratnosti v reálnych číslach. V žiadnej budúcnosti, ani predpovedi katastrofických zvyšovaní cien elektriny.

3. krok - Legislatíva a administratíva.

Je podstatné, aby firma, s ktorou budete uzatvárať zmluvu vedela po legislatívnej stránke presne, čo má pre Vás pripraviť, aby ste mali fotovoltiku legálne spustenú.

Stabilita pre domácnosti.

Viete o tom, že sme oprávnení inštalatéri fotovoltických zariadení a môžeme aj pre Vás získať dotáciu? Okrem iného Vám zriadime virtuálne úložisko, úplne zdarma u našich partnerov. Zatiaľ nevieme presne do kedy bude ešte otvorené dotačné kolo. Je možné, že sa už ani nedostanete na rad, zistíme Vám preto dostupnosť dotácií.

Virtuálna batéria je ten najlepší spôsob ukladania vyrobenej nadbytočnej energie. U nás na Slovensku sa neoplatí aktuálne nič viac pre Domácnosti, ako virtuálna batéria. Máte záujem prebytočnú energiu dávať zadarmo do siete alebo si ju chete neskôr využiť pre vlastnú spotrebu? 

V minulosti bolo dotačné kolo uzatvorené už za pár minút, do roku 2023 bolo otvorené pre všetkých dostatočne dlho a nevieme, aký čas ho ešte podržia otvorené. Chceli by ste ho stihnúť? V minulosti viacero klientov zmeškalo túto príležitosť a následne zostali bez dotácie.

Čo je dôležité? Aby firma, ktorá Vám bude realizovať fotovoltiku bola nespochybniteľná a transparentná, mala dostatok referencií a skúseností s inštaláciou fotovoltiky. Okrem toho je potrebné získať prehľad a iste oceníte Know-How, ktoré aplikujeme pre maximalizáciu výroby a optimalizáciu výkonu fotovoltiky. Nechajte si poradiť skutočným odborníkom na fotovoltiku.

Koľko by ste chceli ročne ušetriť?

Vedeli ste o tom, že fotovoltika sa bude inštalovať už aj na skoro každý nový rodinný dom, aby sa dostal do energetickej triedy A0. Predpokladáme, že všetko sa opäť bude zdražovať, ako to bolo doteraz zvykom a preto bude podstatné si držať mesačné náklady na minimum. Otázka znie, ako mať na fotovoltike čo najefektívnejšie nastavenie, aby som platil minimálne mesačné platby za elektrinu? To Vám vieme vypočítať.

Efektívne nastavený celý fotovoltický systém. Ako na to?

Fotovoltický systém analyzujeme, vypočítame a naprojektujeme už na začiatku a vy si spravíte vlastný úsudok o celej kvalite a o tom, či je to pre Vás vhodné riešenie. Prijali by ste takúto možnosť? Nespornou výhodou je aj to, aké vhodné fotovolické komponenty vyberieme do Vášho systému. Aké panely s akým meničom majú kompatibilitu a maximálnu účinnosť. Na toto máme svetový softvér (program), ktorý presne ukáže to najefektívnejšie riešenie.

Priali by ste si mať firmu, ktorá zabezpečí nie len kvalitu komponentov, ale aj dodaných prác?

Predĺžené záruky?

 • Panely od 12-30 rokov
 • Invertor/meniče 5-10 rokov
 • Konštrukcia životnosť 50 rokov
 • Záručný povinný servis 2 roky

Rýchla inštalácia?

 • Osobný prístup
 • Optimalizácia Vašej výroby
 • Maximalizácia životnosti systému
 • Podrobná analýza

Dostatočná prax a skúsenosti?

 • Kvalitná prax z Nemecka- 4 roky inštalácie 
 • Slovensko viac ako 105 inštalovaných FVZ
 • Školenia a certifikácia Foton Energy
 • Oprávnení inštalatérí fotovoltiky

Aká je administratíva Foton Energy?

Užite si pohodu, pretože administratívne úkony a komunikáciu, ktorú môžeme vybavíme a odkomunikujeme za Vás. Všetko je systém, ktorý do seba zapadá ako ozubené kolieska v hodinkách, ktoré vždy ukazujú správny čas a tak si užite úsmev na tvári a ostatné nechajte na nás. Chceli by ste mať čo najmenej starostí a nechať vybavenie na nás? Napíšte nám správu.

Distribúcia

V rámci pôsobenia a dostatku inštalácií sme si zvykli na komunikáciu s príslušnou distribúciou a vyriešime pre Vás potrebnú dokumentáciu.

Dodávateľ elektrickej energie

V prípade potreby Vám odporučíme dodávateľa elektrickej energie, ktorý Vám dá výhodnejšiu cenu energie alebo úschovňu prebytočnej elektriny.

Dotácie

O dotáciu si má každá domácnosť žiadať sama, my Vám v tom však pomôžeme a budeme Vás navigovať, ako na to. Domácnosť musí spĺňať určité podmienky na to, aby mohla získať dotáciu.

Prečo je fotovoltika iná ako ostatné systémy?

Možno sa pýtate, prečo iná. Uvedomením je to, že fotovoltika Vám vyrába elektrickú energiu, pričom všetky ostatné zariadenia elektrickú energiu spotrebujú. Také tepelné čerpadlo Vám napríklad dokáže ušetriť značnú finančnú čiastku, ale vždy bude brať z elektrickej siete elektrinu, ktorú Vy musíte platiť. Zatiaľ čo fotovoltika Vám vyrába elektrickú energiu, pokiaľ svieti slnko a neplatíte nič. Nechajte tak Vašu strechu zarábať.

Čo získate
 • Kontrolu nad výrobou elektriny
 • Investíciu s návratnosťou
 • Technickú podporu
 • Okamžitú úsporu 
 • Sebestačnosť
 • Menšie mesačné platby