Aký je prínos FOTOVOLTIKY od FOTON Energy pre domácnosť a aký je rozdiel medzi virtuálnou a reálnou batériou k fotovoltike?

Prvé čo je dôležité si uvedomiť je, že po inštalácii fotovoltiky príde zmena, pretože si začnete uvedomovať výrobu elektrickej energie a aj jej spotrebu. 

V tomto článku sa dozviete aj to aký je rozdiel medzi virtuálnou a reálnou batériou. 

Väčšina ľudí do dnešného dňa neriešili kedy spotrebúvajú elektrickú energiu, ale zo skúseností našich zákazníkov, ktorí majú vlastnú fotovoltiku vieme, že to je inak. Pozerajú na to, kedy púšťajú práčku alebo zapínajú ohrev vody, snažia sa čo najviac spotreby preniesť na čas, kedy svieti vonku slnko pretože vtedy je výroba elektrickej energie najsilnejšia. A to, čo nespotrebujú si môžu odložiť do virtuálnej alebo reálnej batérie. 

Pre maximálnu úsporu je kombinácia batérií najvhodnejšia a treba mať na pamäti, že fyzické batérie nie sú lacné a investícia do nich z pohľadu ekonomickej stránky sa oplatí až vtedy keď je cena elektriny vyššia.

Ak sa Vám nechce hľadať pri výpadku verejnej siete kahance, sviečky a ručné lampy na baterky tak je pre Vás vhodná fyzická batéria, z ktorej čerpá uloženú elektrinu na chod domácnosti. Prínos virtuálnej batérie nie je z pohľadu 24 hodinového cyklu, ako pri reálnej batérii, ale tu sa pozeráme na celoročný chod domácnosti. To znamená, že 8 mesiacov z 12 tich nastavíme nadspotrebu tak, aby 4 mesiace do roka november, december, január, február pokryla nadspotreba v mesiacoch, kedy je viacej slnka.

Treba si uvedomiť jednu vec, že virtuálnu batériu poskytujú predajcovia elektrickej energie a nie zhotoviteľa fotovoltiky, my Vám môžeme iba odporučiť toho, ktorý pre Vás vytvorý najvýhodnejšie podmienky. Pravidelne zbierame dáta na to, aby sme našim zákazníkom poskytli informácie, kde získate tie najlepšie podmienky (lacné a veľa :)

A čo v skutočnosti je virtuálna batéria? Je to nastavený elektromer od distribučnej spoločnosti tak, aby meral prietok elektrickej energie smerom do domácnosti a aj smerom z domácnosti, keď fotovoltika vyrába viac ako Vy spotrebujete.

Skutočné výsledky z fotovoltiky sú také, že ak máte fotovoltaiku a platíte virtuálnu batériu získate vyššiu úsporu. 

Úspora s fotovoltikou od FOTON Energy je možná do výšky 75% z ročných faktúr za energie. Ak niekto do teraz platit ročne 1000€ za elektrickú energiu po inštalácii fotovoltaiky s virtuálnou batériu bude platiť v budúcom roku 250€. 

V kombinácii a správnom nastavení virtuálnej a reálnej batérie náš klient pri Lučenci dosiahol úsporu až 90%.

Aby som to zhrnul prínosom je úspora a aká veľká bude je na Vás kedy budete míňať elektrickú energiu. 

Ak by bol u Vás ten najhorší scenár tak úspora by bola asi 55% v kombinácii virtuálnou batériou a systémom od FOTON Energy. 

Ak budete chcieť pomôcť s výberom vhodnej kombinácie radi Vám pomôžeme.

Majte pekný deň Peter Šuraba majiteľ FOTON Energy