1. Oplatí sa Fotovoltika na splátky? 2. Ako získať fotovoltiku na splátky?

1. Oplatí sa Fotovoltika na splátky?

Sám som si kládol túto otázku a neveril som tomu že sa to oplatí, až kým som nevidel jedno video na internete kde konkurenčná firma rozoberala do detailu či sa to oplatí alebo nie.

Úprimne Vám poviem že, som do vtedy odmietal predávať fotovoltikcé systémy na splátky ale ako som sa započúval do toho videa uvedomil som si že sa na to pozerám iba s prítomného okamihu a nepozerám na budúcnosť, pretože ak by som sa na to pozeral iba v tomto momente tak by som Vám ju naďalej nedoporučil.

Zmena prišla až vtedy keď som sa presvedčil že ceny energií neustále stúpajú a nasvedčuje tomu aj táto aktuálna situácia.

Spravil som vo FOTON Energy príkladový prepočet a zistil som že domácnostiam ktoré majú vysokú spotreby a vysoké platby to dáva zmysel, pretože splátka za fotovoltaiku môže byť menšia ako by bola úspora. 

Teda úspora znamená viac peňazí ako splátka za fotovoltiku od FOTON Energy. 

Kládol som si otázku kto by bol ochotný si zobrať fotovoltaiku na splátky keby jeho splátka prevyšovala aktuálne platby za energie. Pravdou je že som prieskum nerobil a ja by som nebol ochotný ísť do takej kúpy aj napriek tomu že sám mám fotovoltaiku a viem že jedného dňa sa mi investícia vráti a raz nastane moment kedy budem ziskový s vlastnej výroby elektrickej energie.

Ak Vám to v takom vzorci dáva zmysel alebo máte záujem si nechať spraviť prepočet ozvite sa nám a vo FOTON Energy spolu zistíme či aj pre Vás sa oplatí takýto deal (obchod). 

Prípadne mi napíšte za akých podmienok by ste do toho išli na peter.suraba@fotonenergy.sk a môžno to bude dávať zmysel aj nám. Nezabudnite že aj vy máte nárok na dotáciu k fotovoltike od FOTON Energy. 

2. Ako získať fotovoltiku na splátky?

Sám nemám peniaze na rozhadzovanie a ani na to aby som niekoľko tisíc eur teraz naraz zaplatil, je to úplne normálna situácia a bežný život nás ľudí. 

Ľudia chcú dnes bežne fotovoltiku alebo úsporu v domácnosti ale nemajú na to dostatok financií, nieje to žiadna hanba alebo sa mýlim a naopak majú ale chcú si ich nechať pretože si ich radšej odložia financie do zálohy ak by sa niečo nečakané stalo alebo si odkladajú na niečo čo je pre nich dôležité rovnako ako úspora, ja vždy dávam ako príklad odkladanie na dovolenku.

Teraz máte príležitosť si ešte rýchlejšie na tú dovolenku našetriť, stačí vyplniť dotazník na webe a spolu si prejdeme ako Vám to vychádza a aké sú možnosti financovania tak aby ste boli ziskový alebo aby ste mali viac financií v domácnosti.

S inštalovanou fotoovltikou sa spája viac financií v domácnosti a možno aj poznáte niekoho kto má fotovoltiku a spomínal Vám že mu šetrí peniaze, ak nie prečítajte si o tom viac a zistíte presne ako to celé funguje.

Ak sa Vám nechce vypisovať dotazník tam mi priamo zavolajte na tel číslo 0944 366 444 alebo pošlite email na peter.suraba@fotonenergy.sk a spolu sa pozrieme na všetky možnosti a prejdeme si dostupné riešenie. 

Neváhajte sa rozhodnúť pre Vašu lepšiu udržateľnú budúcnosť, istota v budúcnosti je lepšia ako čakať na to kedy opäť zdvihli ceny energií.

odkaz na dotazník FOTON Energy: https://fotonenergy.sk/kontakt/dotazn%C3%ADk


PRÍKLAD prečo sa to oplatí: 

Ak platíte mesačne 185€ za energie.

Fotovoltika Vám ušetrí s toho mesačne v tomto roku 150€ a splátka za fotovoltiku bude 100€ a tak každý mesiac teraz ste v pluse 55€.

V budúcom roku to nemusí byť 55€ ale aj 100€ alebo 150€ mesačne to ukáže aktuálna situácia s cenou energií ktoré sa nastavujú pre Domácnosti*. A ceny stúpať budú neustále pretože si nepamätám že by cena energie klesla.

*Každá domácnosť má vlastnú spotrebu aj platby a tak je potrebné robiť výpočet vždy na mieru pre každú domácnosť zvlášť. Pošlite nám Vaše údaje a spätne obdržíte ponuku.

Prajem Vám krásny zvyšok dňa Peťo s FOTONu.